niru
18 بهمن 1401 - 13:17

برگزاری جشن تکلیف ۵۴ هزار دانش آموز دختر و پسر کرمانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری جشن تکلیف برای ۲۸ هزار دانش‌آموز دختر سوم ابتدایی و ۲۶ هزار دانش‌آموز پسر پایه هشتم استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا رضایی صبح امروز در مراسم جشن تکلیف بیش از 4 هزار دانش‌آموز دختر کرمانی که در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام کرمان برگزار شد، اظهار داشت: جشن تکلیف شرعی امسال ویژه 28 هزار دانش‌آموز دختر سوم ابتدایی و 26 هزار دانش‌آموز پسر پایه هشتم دوره اول متوسطه استان در حال برگزاری است.

وی یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش برای اجرای این جشن را آشنایی دانش‌آموزان با وظایف شرعی و دینی ذکر کرد و گفت: جشن تکلیف یک خاطره شیرین است که دانش‌آموزان آن را در ذهنشان ثبت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: طرح جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی و هشتم دوره اول متوسطه از هفته قرآن، عترت و نماز در آذرماه آغاز و تا پایان سال تحصیلی جاری ادامه دارد.

وی از شرکت 9 نفر از دانش‌آموزان دختر کرمانی مدرسه عشایری روستای ریگ‌آباد از توابع شهرستان رودبار جنوب در مراسم جشن تکلیف کشوری با حضور مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مدرسه این دانش‌آموزان کپری بود، خیری خیراندیش به محض شنیدن درخواست آنها از تلویزیون تصمیم به ساخت مدرسه برای آنها گرفت.

رضایی از آغاز عملیات ساخت این مدرسه در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این مدرسه خیرساز در عید سعید فطر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تسنیم، صبح امروز جشن تکلیف 4 هزار نفری دانش‌آموزان دختر مدارس شهر کرمان در مصلی بزرگ امام علی علیه السلام برگزار شد.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024681